Як ловити рибу на пінопласт

Риболовля на пінопласт зародилася ще в 80-і роки минулого століття. У той час пінопласт почали застосовувати в ловлі великого ляща і плітки на течії. Згодом, багато рибалок оцінили не тільки ефективність даної насадки, але і зручність її застосування в поєднанні з невисокою ціною. Тому в наш час пінопластові кульки рибалки застосовують досить широко.

На пінопластові насадки ловиться більшість видів мирних риб. Цілеспрямовано його застосовують для лову карася і коропа в стоячій воді, а також ляща та плотви на течії. Попутно на цю насадку можуть потрапляти амур і краснопірка в ставках і озерах, а також язь, головень, густера, синець та інші види риб в річках.

Існує кілька думок, чому риба ловиться на приманки з використанням пінопласту:

  • з цікавості до яскравої і помітної приманки;
  • випадково, прийнявши її за сміття;
  • цілеспрямовано, сприймаючи пінопласт як корм.

Більшість рибалок вважає, що причиною клювання на пінопластові кульки є їх помітність на будь-якому дні: і мулистому, і кам’янистому, і піщаному, і глиняному. Риба з цікавості, виявивши білу або кольорову, яскраву і незнайому їй кульку, вирішує спробувати її на смак.

Багато рибалок вважають, що пінопласт сприймається рибою як сміття, яке заважає їй дістатися до їжі з годівниці. При цьому, більша риба заковтує кульку з пінопласту, маючи намір пропустити її через зябра, як будь-яке інше сміття. Вона не усвідомлює, що в кульці є гачок, і за рахунок ваги годівниці слідує само-засікання. Середня риба, у якої вся пінопластова кулька може не поміститися в роті, часто чіпляється за гачок краєм губи. Це свідчить, що пінопласт не сприймається нею як корм, і вона не проявляє обережність. Зовсім дрібна риба намагається відштовхнути пінопластову кульку головою, роблячи все більш сильні рухи. В результаті вона часто чіпляється за гачок шкірою голови.

Деякі рибалки впевнені, що рибу до пінопласту тягне запах і вигляд, схожий на шматочок тіста, кукурудзину, перловку, горошину. Вони обробляють кульки різними ароматизаторами і фарбують у відповідні кольори, щоб привернути рибу до насадки.

Ловля риби на пінопластові кульки: що важливо знати

На пінопласт ловлять в різних умовах. Але потрібно усвідомлювати, що при ловлі в стоячій воді риба не буде сприймати пінопласт як корм. В таких умовах риба бере корм в основному з дна. Найбільш імовірною причиною клювання на пінопласт в цьому випадку, буде сприйняття рибою кульки сміттям, що заважає їй з’їсти смачний корм з годівниці. Тому при лові риби на пінопластові кульки в стоячій воді не потрібно намагатися надати їм вигляд і запах зерна. Головне залучити рибу до годівниці.

На сильній або середній течії риба звикає до того, що корм може перебувати не тільки на дні, а й пропливати повз в товщі води. Тому її може залучити кулька, яку вона прийме за смачний шматочок корму. Якщо кулька буде перебувати в неприродному положенні, це може більше насторожити, ніж залучити рибу. Звичніше для неї буде виглядати наживка яка повільно опускається. Для цього потрібно помістити пінопластову кульку в течії крупинок корму, що вимиваються від годівниці.

Крім цього, пінопластові кульки використовуються як додаткова наживка разом з основною (хробаком, опаришем, зерном і т.д.). Роль пінопласту в цьому випадку буде полягати в тому, щоб підняти гачок з наживкою від дна. Це ефективно використовувати на мулистому дні, а також при лові риби, яка не шукає корм на дні, а харчується в товщі води (чехоня, а іноді і плотва).

Снасті для ловлі риби на пінопласт

Снасть для ловлі на пінопласт залежить від умов застосування. У стоячій воді можна використовувати практично будь-яке вудилище, що дозволяє закинути оснастку. Необхідно встановити плетену або монофільну волосінь, тому що риба найчастіше підсікається сама, і висока чутливість снасті не потрібна.

В таких умовах найчастіше використовують відкриті годівниці типу флет або пружину. Її вага повинна бути не менше 50 гр. щоб забезпечити замо-засікання. Годівниця для лову риби оснащується одним-двома короткими (до 7 см.) поводками з темної плетеної жилки, щоб риба приймала поводок за травинку.

При ловлі на течії не варто використовувати монофільні волосіні, які мають велику парусність і сильно зносяться. Застосування плетених шнурів диктує вимоги до використовуваних снастей. Вудлище повинне бути оснащено пропускними кільцями з карбіду кремнію або оксиду алюмінію. Найкраще рибалити на фідер.

На сильній і середній течії кращою формою годівниці є закриті годівниці-клітки в поєднанні з коротким повідком.

Для лову на пінопласт в будь-яких умовах використовуються тільки глухі монтажі, щоб годівниця була закріплена на волосіні нерухомо. Гачки повинні бути виготовлені з тонкого дроту, їх розмір залежить від розміру риби.

На гачок насаджується пінопластова кулька таким чином, щоб жало гачка залишалося відкритим. Розмір кульки підбирають під гачок так, щоб вони володіли невеликою позитивною плавучістю.

Ароматизація і фарбування пінопластових кульок

У рибальських магазинах завжди існує вибір вже готових пінопластових кульок, забарвлених в різні кольори і мають різні запахи. Важливо вибрати їх правильний розмір – не великі, але не більші за зерно кукурудзи. Приготувати таку наживку можна і самостійно нарізавши пінопласт на відповідні шматочки, надавши їм потрібний колір і аромат. Ароматизуючи пінопластові кульки важливо застосовувати запахи, відповідні запаху підгодовування. Ароматизатори для риболовлі можуть бути різними – з запахом ванілі, меду, конопель.

Щоб забарвити кульки можна використовувати розчин зеленки, флуоресцентний лак, а також натуральні барвники, наприклад, буряковий сік.