EPS готується до майбутнього

Повністю замкнутий життєвий цикл стає реальністю для галузі EPS. У місті Тернеузен, Нідерланди, будується перше в Європі еталонне підприємство для переробки EPS (він же – полістирольний пінопласт, Porozell, Styropor, airpop, styropjan, тощо) та XPS (екструдований пінополістирол) за допомогою розчинників річною потужністю 3000 т.

Проект “PolyStyreneLoop”, заснований на “CreaSolv®-Process”, ініційований 74 виробниками (HIRSCH Porozell – один з них) та партнерами з усього ланцюжка доданої вартості. Переробляти можна не тільки забруднені відходи будівельного майданчика, але й старі ізоляційні матеріали із антипіреном HBCD, який не виробляється в ЄС з 2016 р. Цінний бром, що міститься в HBCD, переробляється та використовується повторно.

Будівельні роботи швидко просуваються. Запуск утилізаційного заводу планується в травні 2021 року, а експлуатація розпочнеться в липні 2021 року.

Найкраща концепція утилізації ізоляційних матеріалів стає реальністю.

Після монтажу, ізоляційні матеріали можна використовувати до 100 років, перш ніж вони будуть перероблені та стануть сировиною майбутнього за допомогою механічного та хімічного процесу CreaSolv®-Process. Починаючи з 2050 року, весь попит на полістирольну сировину може бути задоволений повторною переробкою, без потреби подальшого використання викопних ресурсів.